ĮDOMIAUSIOS IR VERTINGIAUSIOS REKOMENDACIJOS VISIEMS

LIETUVIUKALBOSMOKYTOJAS.LT  feisbuko puslapyje yra pateiktas pasiūlymas ir sąrašas, kuo užsiimti karantino metu.

Šalyje paskelbus karantiną internete daugėja įvairių pasiūlymų, kaip turiningai praleisti laiką namuose. Sąrašų daug, tačiau išsirinkti darosi sunku. Dėl to, peržvelgęs labai didelę jų dalį, pasistengiau sudaryti pagrindinį dešimtuką, kuriame būtų pateiktos pačios įdomiausios ir vertingiausios rekomendacijos visiems – ir mokiniams, ir suaugusiems (ir ne tik karantino metu).

 1. NEMOKAMOS „VYTURIO“ EL. KNYGOS
  Nuostabi iniciatyva! Visiškai nemokamai (teireikia užsiregistruoti) bet kas gali skaityti vertingą grožinę literatūrą elektroniniu pavidalu (jei nežinote, nuo ko pradėti, rekomenduoju Dostojevskio „Nusikaltimą ir bausmę“ arba „Idiotą“, F. Kafkos „Metamorfozę“, Homero „Iliadą“ ir „Odisėją“, Šekspyro „Hamletą“, V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“ ar Dž. Orvelo „1984-uosius“).
 2. NEMOKAMOS „VYTURIO“ GARSO KNYGOS
  Ačiū „Vyturiui“ ir už galimybę puikių kūrinių pasiklausyti. Paspaudę ant nuorodos galėsite išgirsti S. Šaltenio „Riešutų duoną“, I. Mero „Lygiosios trunka akimirką“, O. Vaildo „Doriano Grėjaus portretą“ ar V. Goldingo „Musių valdovą“. Aišku, klausantis reikia išvengti pagundos užsiimti pašaline veikla – nenaršyti feisbuke ar nežiūrėti televizoriaus.
 3. „KINO PAVASARIO“FILMAI INTERNETE (IR TELEVIZIJOJE)  
  Kaip ir žadėta, festivalis vyks kovo 19–balandžio 2 dienomis, tačiau dėl Lietuvoje paskelbto karantino žiūrovai filmais mėgautis galės namų kino platformose (nepraleiskite geriausiu filmu pirmą sykį „Oskarų“ istorijoje išrinkto filmo ne anglų kalba „Parazitas“).
 4. VALSTYBINIO ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRO SPEKTAKLIŲ TRANSLIACIJOS INTERNETE
  Transliacijos iškart susilaukė milžiniško susidomėjimo. Kaip rašoma teatro feisbuko paskyroje, spektaklius ir toliau bus galima stebėti penktadieniais bei savaitgaliais, tačiau tik nurodytu metu (vėliau nuorodos panaikinamos).
 5. PLATFORMOS KINOFONDAS.LTFILMAI INTERNETE
  Jau seniai veikianti lietuviškų filmų bazė internete vis dar daugeliui nėra žinoma. Be reikalo! Čia rasite nemažai šalies režisierių kurtų filmų, tarp jų – A. Žebriūno „Gražuolę“, „Velnio nuotaką“, R. Vabalo „Marš, marš tra-ta-ta!“ ar I. Miškinio juostą „Artimos šviesos“. Daugelis filmų yra visiškai nemokami, o likusieji tikrai nebrangūs!
 6. LRT (MEDIATEKA, LRT PLIUS, „ĮDOMIOSIOS PAMOKOS“)
  Žinia, kad nuo kovo 16 dienos LRT pradeda transliuoti specialų LRT „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektą „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ sulaukė neregėto palaikymo. Bet ir be būsimos laidos, čia yra daugybė vertingo turinio. Štai mediatekoje jau rasite įvairių laidų, naujai suskirstytų mokiniams pagal klases (nuo penktos iki dešimtos), kurias galima nemokamai žiūrėti internete. O per televizijos kanalą LRT PLIUS („Elito kine“) savaitės pabaigoje suaugusieji kviečiami žiūrėti žymiausių pasaulio režisierių filmus.
 7. LRT RADIJO ĮRAŠAI
  Jei pageidaujate atpalaiduoti akis, pasiklausykite R. Kmitos romano „Pietinia kronikas“, N. Gogolio „Pamišėlio užrašų“ ar E. Ionesco „Pamokos“.
 8. TED TALKS/TED-ED
  Tai – neišsemiamas įkvėpimo šaltinis kiekvienam. Autoritetingų lektorių paskaitos, mokomoji medžiaga mokytojams ir mokiniams – visa tai anglų kalba pateikiama patrauklioje internetinėje platformoje.
 9. KŪRYBINGUMO MOKYKLA
  Tai taip pat nėra naujas projektas, tačiau įgaunantis vis naujų ir patrauklių formų. Trumpose laidose mitus paneigia, turinį kuria mokytojai T. Ramanauskas ir K. Sabolius.
 10. YOUTUBE TURINYS
  Be abejo, gerai paieškoję „Youtube“ rasite visko, taip pat ir filmų, kuriuos galima žiūrėti legaliai. Jei nematėte, jokiu būdu nepraleiskite itin jautrios, visos žmonijos patirtis apjungiančios juostos „Human“ (šį filmą mokytojai tikrai galėtų parodyti ir pamokų metu).

Na, o toliau – nuorodos, sugrupuotos pagal kategorijas. Tiems, kas nori labiau gilintis į vieną ar kitą sritį (kai kas kartojasi).

Literatūra:

Filmai ir TV/interneto laidos:

Muziejai:

Edukacija: