MOKINIŲ TEISNIŲ ŽINIŲ KONKURSAS „TEMIDĖ“

Kovo 23 d.  Kupiškio  Povilo Matulionio progimnazijoje vyko tradicinis Kupiškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių teisinių žinių konkursas „Temidė“. Konkurso tikslas – padidinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą, skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą, ugdyti mokinių kūrybiškumą. Šiais metais konkurse dalyvavo 6 komandos iš  įvairių Kupiškio rajono  švietimo įstaigų. Mūsų mokyklos mokinių komandoje buvo 5 mokiniai: VR-16 gr. mokinys Augustinas Samušis, TP-17 gr. mokiniai Martynas Grenoveckas, Viktoras Milaknis, VR-17 gr. mokinės Alma Dilytė, Anželika Kiznytė. Komandai pasiruošti konkursui padėjo socialinė pedagogė metodininkė J.Mačienė, neformaliojo švietimo organizatorė I.Balčiūnienė, teisės pagrindų profesijos mokytojas L.Dovydėnas, teisininkas S. Kurklys.

Mokiniams konkurso metu reikėjo prisistatyti, žaisti Protų mūšį, atlikti kapitono užduotis (dėlionė) ir išradingai atsisveikinti. Įdomiausia ir sunkiausia užduotis – Protų mūšis. Atliekant šias užduotis buvo  reikalingos labai geros žinios  iš LR Konstitucijos, LR baudžiamojo kodekso, LR baudžiamojo proceso kodekso, Administracinių nusižengimų kodekso, LR vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo, Kelių eismo taisyklių.

Mūsų mokyklos mokinių komanda „Būkim draugais“ konkurse pasirodė labai sėkmingai. Jie užėmė antrąją vietą. Sveikiname mūsų komandą ir visus, prisidėjusius prie komandos sėkmės.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Domžienė