IŠVYKA Į KTU EDUKACINĘ LAZERIŲ PASKAITA

Vis girdime posakius ,,Lazeriai – Lietuva” , ,,Lietuva – lazerių šalis”. Mūsų mokykla tęsia dalyvavimą Europos Sąjungos finansuojamame projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, kurio metu fiziką besimokantys ir fizikai prijaučiantys mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Kauno technologijos universiteto edukacinėje paskaitoje apie lazerius Kaune. Susipažinome su lazerių technologijomis, jų tyrimais ir technologiniu pritaikymu praktikoje. Paskaitą ir praktinį užsiėmimą vedė mokslų daktaras Tomas Tamulevičius, ką tik grįžęs iš Japonijos. Pirmoje dalyje mokėmės ir susipažinome su lazerių išradimu ir jo sandara. Atsakėme į klausimus, kodėl rubinas geriausiai tinkamas lazerio gamybai, kokios pagrindinės problemos atsiranda ir kaip jos sprendžiamos gaminant lazerius.

Antroje dalyje atlikome praktinį bandymą, tyrinėjome mobilių telefonų LED ekranų skleidžiamą šviesą. Bandymo tikslas buvo nustatyti, kokią šviesą iš esančių trijų (raudoną, žalią, mėlyną)šviesų labiausiai skleidžia. Bandymo metu nustatyta, kad labiausiai skleidžia mėlynos spalvos diapazone. Išvada tokia, kad mokiniai, naudojantys tokį telefono nustatymą, ilgiau neina miegoti. Natūraliai reikėtų, kad daugiau būtų vyraujanti raudona šviesa. Mokiniams bediskutuojant apie šviesos įtaką  žmogaus aktyvumui, vienas mokinys pademonstravo specialią programėlę, kuri tai ir atlieka.

Paskaita ir eksperimentas buvo aktualūs, šiuolaikiški ir įdomūs.

Mokytojai Petras Kabelis ir Darius Mažylis