DERLIAUS DĖDĖ KVIEČIA SU ŽIRGU PER AUKŠTAITIJĄ

Turbūt pati jaukiausia, spalvingiausia ir bendruomeniškiausia rudens šventė- kasmetinė derliaus šventė. Paskutinį rugsėjo šeštadienį, 30 dieną, Kupiškio miesto Gedimino g. ir L Stuokos –Gucevičiaus aikštėje vyko tradicinė derliaus šventė „Derliaus dėdė kviečia su žirgu per Aukštaitiją“. Šį kartą Derliaus dėdė visus kvietė su žirgu per Aukštaitiją ne šiaip sau, nes šie metai buvo paskelbti žirgo ir Aukštaitijos metais.

Miesto aikštės centre įsikūręs mūsų kiemelis traukė šventės dalyvius ir sklindančių kepamų blynų kvapu. Visi, kas tik norėjo, buvo pavaišinti mokyklos kepamais blynais iš „razavų“ miltų, kuriuos šventės dalyviai ragavo kartu su mokyklos virėjo modulinės profesinio mokymo programos  mokinių išvirta namine obuolių koše bei karštu aviečių ir svarainių kompotu. Taip pat šventės svečiai galėjo įsigyti mokyklos žemėje užaugintų grūdų „razavų“ (vieno malimo) miltų. Blynus kepė virėjo modulinės programos VR-23 grupės mokinės V. Vilimaitė ir E. Tokorevaitė, VR-22 grupės mokinės Ž. Kripaitytė ir I. Adamonytė bei profesijos mokytojos G.Tamašiūnienė – Latvė ir N.Vasiliauskienė.

Keliaudami link Kultūros centro jo prieigose galėjome pasigrožėti sukurtais Kupiškio miesto ir rajono ugdymo įstaigų rudens kilimais. Mūsų mokyklos floristinį kilimą gamino I – IV gimnazijos klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų I. Baltrukėnienės ir N. Bagdonavičienės.

Prie sėkmingo dalyvavimo miesto šventėje prisidėjo būrys mokyklos darbuotojų, kurie gamino, dekoravo šventės simbolį žirgą  bei prisijungė prie kiemelio dekoravimo, pynė gėlių vainikus, parūpino rudens gėrybių. Mūsų sėkminga veikla šventės metu įspūdingai reprezentavo mokyklą. Mokyklai už pasiruošimą ir dalyvavimą šventėje buvo įteiktas Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigas laikinai einančio Virginijaus Umbros padėkos raštas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems ir dalyvavusiems šventėje „Derliaus dėdė kviečia su žirgu per Aukštaitiją“.

Vyr. anglų kalbos mokytoja J. Tamošiūnienė