INTEGRUOTA PRAKTINĖ PAMOKA TREČIO KURSO MOKINIAMS

2024 m. vasario 5 d. maisto ruošimo technologijos laboratorijoje vyko modulių „Pobūvių patiekalų gaminimas ir patiekimas“ ir „Sveikos mitybos patiekalų gaminimas“ integruota  pamoka virėjo modulinės profesinio mokymo programos trečio kurso VR-21 grupės mokiniams. Pamokos tema buvo „Moliūgų panaudojimas pobūvių ir sveikos mitybos patiekalų gamyboje“.

Būsimi virėjai turėjo atlikti praktinę užduotį – naudojantis technologinėmis kortelėmis ir laikantis darbo saugos reikalavimų, pagaminti moliūgų drebučius, kapotos tešlos krepšelius su moliūgais ir „Fetos“ sūriu, vištienos užkandį su moliūgais ir keksiukus su kriaušėmis. Pagamintus patiekalus reikėjo estetiškai apipavidalinti, patiekti, įvertinti jų kokybę, išsiaiškinti klaidas bei trūkumus.

Pamokos tikslas buvo ne tik pagaminti skanius, estetiškai dekoruotus patiekalus su moliūgais, bet ir ugdyti mokinių bendrąsias, profesines kompetencijas, meninius gebėjimus. Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas tiksliniam žaliavų panaudojimui, gaminio originalumui, kūrybiškumui.

Integruota pamoka pavyko puikiai.  Mokiniai galėjo pademonstruoti gebėjimą dirbti individualiai, patobulinti patiekalų dekoravimo įgūdžius, lavinti kūrybinę vaizduotę.

Maisto ruošimo technologijos profesijos mokytojos Nijolė Vasiliauskienė ir Gailutė Tamašiūnienė – Latvė