PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMAS PANEVĖŽIO DARBO RINKOS MOKYMO CENTRE

2021 metų lapkričio 29 – gruodžio 3 dienomis Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos Virėjo modulinės profesinio mokymo programos antro kurso VR-20 grupės mokiniai su maisto ruošimo technologijos profesijos mokytojomis Nijole Vasiliauskiene ir Gailute Tamašiūniene – Latve vyko į praktinius mokymus, kurie vyko Panevėžio darbo rinkos mokymo centre.

Mokymuose dalyvavo 7 antro kurso VR-20 grupės Virėjo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai. Praktinius mokymus vedė profesijos mokytoja  Žydrūnė Skilandienė.  Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su darbo saugos ir sveikatos reikalavimais,  technologiniais laboratorijos įrenginiais ir prietaisais, darbo vietomis. Kiekvienos praktinės pamokos pradžioje  mokiniai turėjo apskaičiuoti žaliavas patiekalams gaminti, aptarti patiekalų gamybos technologiją.

Naudojantis technologinėmis kortelėmis ir  laikantis visų saugumo reikalavimų, mokiniai penkias dienas mokėsi gaminti įvairius sultinius, išmoko  filiuoti žuvį, garuose virti kopūstainį, gaminti kiaušinį Pašot virimo technika, gaminti įvairius padažus, kepti lietinius blynus su daržovių įdaru  ir gaminti daug kitų  karštųjų patiekalų ir garnyrų. Pagamintus patiekalus reikėjo skoningai dekoruoti ir patiekti.  Kiekvieną dieną po praktinių pamokų mokiniai turėjo paserviruoti stalą, patiekti estetiškai papuoštus patiekalus, aptarti pagamintus patiekalus ir įvardinti, kokias kompetencijas tą dieną įgijo. Dėkojame  Panevėžio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytojai Žydrūnei Skilandienei  už suteiktas vertingas praktines žinias. Baigus mokymus, visiems mokiniams buvo įteikti pažymėjimai.

Praktiniuose mokymuose mokiniai  susipažino ir išmoko  dirbti su naujausia ir moderniausia virtuvine įranga, įgijo naujų kompetencijų, patobulino turimus ir įgijo naujų  praktinių įgūdžių, išmoko patiekalų dekoravimo subtilybių. Dėkojame mokyklos vadovams už galimybę dalyvauti  šiuose mokymuose.

Maisto ruošimo technologijos dalykų profesijos mokytojos

Nijolė Vasiliauskienė ir Gailutė Tamašiūnienė – Latvė