TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA ,,MOKYKLOS STIPRINIMAS PLĖTOJANT TARPTAUTIŠKUMĄ BEI RUOŠIANTIS UGDYMO TURINIO KAITAI”

Birželio 28 d. mokykloje vyko tarptautinė konferencija ,,Mokyklos stiprinimas plėtojant tarptautiškumą bei ruošiantis ugdymo turinio kaitai”. Renginys skirtas ne tik mokslo metų apibendrinimui, bet ir pasiruošimui naujiems mokslo metams, kurių metu laukia daug naujų iššūkių. Konferencijos metu apibendrinta ir mokyklos projektinė veikla, nes jau 10 metų sėkmingai dalyvaujame Erasmus+ programoje.

Konferencijos dalyviai išklausė pranešimo ,,Italijos švietimo sistemos ypatumai įtraukties aspektu. Ko galima pasimokyti iš italų? Pranešimą skaitė Erasmus+ projektų partnerių Sicilijoje „SOREAL srl“ vadovė Dr. Simona Crisafulli. Pranešėja dalyvius susipažino su Italijos švietimo sistemos ypatumais, ypatingas dėmesys skirtas įtraukties temai.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius Rytis Komičius skaitė pranešimą ,,Mokytojas superherojus”. Dalyviams šis pranešimas įkvėpė optimizmo, padėjo pasijusti tikrais superherojais. Juk tikrai kiekvienas mokytojas turi tokių savybių – mato telefonus, paslėptus po stalu, moka skaityti mokinių mintis ar sugeba dirbti net ir tuomet, kai jau visiškai stinga jėgų.

Dalis konferencijos buvo skirta mokyklos Erasmus+ projektinių veiklų apibendrinimui. Mokykla jau 10 metų įgyvendina tarptautinius projektus, per šį laikotarpį įgyvendinta apie 200 mokytojų ir administracijos darbuotojų bei 300 mokinių mobilumų. Konferencijos dalyviai aktyviai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, dalijosi savo įspūdžiais ir patirtimi, įgyta tarptautinių projektų metu.

Projektų vadovė Modesta Žilinskė