APLANKYTA PARODA „TVARI ATEITIS“

2023 m. lapkričio 24 d. grupė Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokinių lankėsi parodoje „TVARI ATEITIS“ Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje.

Jos tikslas ir siekis – skleisti žinią apie jau egzistuojančias gerąsias praktikas tvarumo temoje. Kaip galime keisti savo vartojimo įpročius, kad ateitis būtų šviesesnė ir švaresnė? Ar dar galime mažinti klimato kaitos greitį, ką galime padaryti kiekvienas tvarios ateitis link? Tvarumas – tai gyvenimo būdas, kuris užtikrina dabarties poreikius, nesumažindamas galimybių ateities kartoms patirti ir džiaugtis.

Parodoje mokiniai susipažino su tvarių pakuočių sprendimais, apžiūrėjo įvairaus dizaino gaminius, stebėjo jau egzistuojančių tvarių alternatyvų pristatymą, matė gerosios praktikos pavyzdžių.

Mokiniai išklausė  intriguojantį „Swedbank“ atstovo pasakojimą, kaip taupyti energiją, kiek galime sutaupyti ne tik savo asmeninių lėšų, bet ir sumažinti vartojimą. Lektorius pristatė „Tvarių namų gidą“, parodė, kaip juo naudotis. Mokiniai apžiūrėjo ir išbandė iš perdirbto plastiko 3D spausdintuvu atspausdintas kėdes.

„Žaliojo taško“ organizacijos nariai priminė, kaip teisingai rūšiuoti pakuotes, taip prikeliant jas antram gyvenimui. Mokiniai susipažino ir išbandė praktinį testą “Rūšiuokime teisingai”. Parodoje turėjome galimybę įsigyti metodinę medžiagą  ,,Žalioji knyga” ir  ,,Kūrybos kalendorius”.  Rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kuria kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo Lietuvoje.

Mokiniai apžiūrėjo išskirtinę 8 metrų aukščio tvarią Kalėdų eglę. Ši eglė yra savotiškas manifestas, kuriuo siekiama priminti, kad vartoti, gyventi ir net šventes švęsti galima sąmoningai ir tvariai, nepasiduodant begaliniam vartojimui. Tvarioji Kalėdų eglutė papuošta į perdirbimą atiduotais elektronikos prietaisais ir jų dalimis.

Karjeros specialistė Audronė Liudvinavičienė